1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Dzisiaj jest Wtorek, 22 Października 2019

Drezno i Szwajcaria Saska

 Wycieczka 2-dniowa (dla grupy)

1 dzień

Wyjazd w godzinach porannych z Jeleniej Góry, przejazd do Drezna. Zwiedzanie miasta:

Pałac Zwinger, który jest architektonicznym klejnotem Drezna, a zarazem przykładem na wręcz nałogowe dążenie Augusta Mocnego do przepychu i luksusu.  

Galeria Starych Mistrzów w której znajduje się m.in. słynna Madonna Sykstyńska.

Skarbiec  uważany za najbogatszy zbiór klejnotów. Jest tutaj przechowywany "Zielony   Drezdeńczyk", 41 - karatowy, największy na świecie zielony diament, który należy do klejnotów koronnych królów Saksonii. Spacer po Starym Mieście: Opera Sempera, Frauenkirche, Kościół Hofkirche (Nadworny). Czas wolny w centrum. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

2 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Pilnitz. Spacer po ogrodach i zwiedzanie Pałacu z zewnątrz:

Pillnitz – pałac hrabiny Cosel. Jedyny w swoim rodzaju, w stylu azjatycko-barokowym, położony w egzotycznym parku, nad malowniczym brzegiem Łaby. Oranżeria, herbaciarnia, wytworne pawilony, gondola dworska, to tylko niektóre z wielu atrakcyjnych niespodzianek w Pillnitz. 200-letnia, najstarsza kamelia w Europie, rośnie tutaj w parku! 

Bastei symbol Szwajcarii Saksońskiej, wiszący nad straszną przepaścią jest jedną z wielu atrakcji. Na stromych szczytach można zwiedzić pozostałości starego zamczyska rycerzy rabunkowych, oraz przyglądać się alpinistom wspinających się po prawie pionowych ścianach.

Twierdza Königstein, położona wysoko na górze stołowej, 240 m nad Łabą. Było to miasto garnizonowe z wieloma zabytkami oraz z jedną z najgłębszych studni w Europie. Najbezpieczniejsze więzienie świata - tylko jednej osobie udała się ucieczka. August Mocny spędzał tutaj swój wolny, królewski czas. Na jego zlecenie stała tutaj największa beczka na wino w Europie.

Czas wolny na obiad (obiad we własnym zakresie)

Powrót do Jeleniej Góry w godzinach wieczornych.

 

Cena jest ustalana indywidualnie i jest uzależniona od ilości osób oraz od terminu wyjazdu