1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Dzisiaj jest Wtorek, 22 Października 2019

Berlin i Poczdam

Wycieczka 2-dniowa                              

1 dzień

Wyjazd w godzinach porannych, przejazd do Berlina (ok. 5 godz.) Zwiedzanie miasta: Mur Berliński, „czerwony” Ratusz – siedziba władz miasta, Potsdamer Platz z najnowocześniejszymi obiektami w Berlinie – czas wolny. Dalsze zwiedzanie: Muzeum Holokaustu, Reichstag – siedziba niemieckiego Bundestagu, ulica Unter de Linde z Kolumną Zwycięstwa, Brama Brandnenburska – symbol Berlina. Przejazd na wyspę muzeów, gdzie znajduje się jeden z najważniejszych kompleksów muzealnych świata. Zwiedzanie Muzeum Pergamońskiego, w którym zrekonstruowano Wielki Ołtarz Zeusa. Przejazd do hotelu, na obiadokolację i nocleg.

2 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do centrum Berlina. Czas wolny na największej ulicy handlowej Berlina, gdzie znajduje się jeden z największych domów handlowych Europy KaDeWe.

Przejazd do Poczdamu – zwiedzanie letniej rezydencji Fryderyka Wielkiego: zespół parkowo-pałacowy Sanssousi, Nowy Ogród i Pałac Cecilienhof. Pałac wraz z parkiem zaliczane są do Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO

Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Jeleniej Góry w godzinach wieczornych.

Cena jest ustalana indywidualnie i jest uzależniona od ilości osób oraz od terminu wyjazdu