1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Dzisiaj jest Niedziela, 12 Lipec 2020

Góry Żytawskie

Wycieczka 1-dniowa (dla grupy)
Wyjazd z Jeleniej Góry w godzinach porannych. Przejazd do Zittau dalej kolejką wąskotorową podziwiając piękne krajobrazy do miejscowości Jonsdorf (czas jazdy koleją wynosi 45 minut). Zwiedzanie motylarni, spacer pieszy do Kurortu Oybin, przez Topfer i Kelchsteine. W drodze do Kurortu Oybin mijamy tarasy widokowe oraz malowniczo położone formy skalne. Zwiedzanie miasteczka Oybin: ruiny klasztoru celestynów, Kościół Górski, czas wolny. Powrót autokarem w godzinach wieczornych.

  • Kolejka wąskotorowa – Jedną z ruchomych atrakcji w Górach Żytawskich jest wąskotorowa kolejka łącząca miasto Zittau z miejscowościami uzdrowiskowymi Oybin i Jonsdorf. Linia ta, zbudowana na niestandardowej szerokości toru wynoszącej 750 mm, została uruchomiona już w 1890 roku. Podczas jazdy oryginalnym pociągiem parowym turysta może podziwiać nie tylko romantyzm dawnych pociągów, ale również piękno okolicznego krajobrazu.
  • Świat motyli – największa w Niemczech wystawa motyli tropikalnych. Obiekt zajmuje powierzchnie ok. 500 metrów kwadratowych i jest podzielone na dwie kondygnacje. Na parterze możemy zobaczyć ok. 300 motyli fruwających między bluszczem, palmami i bananowcami. Podziwiać tu można wszystkie etapy motyla. Na pierwszym piętrze są terraria z gadami  i pająkami  oraz akwarium z koralowcami i rybami morskimi.
  • Kurort Oybin -  jest niewielką miejscowością, pięknie położoną u podnóża góry Oybin. Dzięki krajobrazowi górskiemu i wielu atrakcjom kurort jest miejscem godnym odwiedzania w każdej porze roku. Zobaczyć tutaj można:
    Kościół górski zwany "Kościołem Ślubów". Wrażenie na turystach robią uniwersyteckie ułożenie ławek w nawie, spowodowane położeniem kościoła na stoku, malowidła i ornamenty.

Romantyczne ruiny klasztoru celestynów. Dominantę całego zamku stanowi korpus kościoła klasztornego z typowymi strzelistymi oknami w ścianach zewnętrznych. Kościół, zbudowany za rządów Karola IV, również po stuleciach zachowuje swoją fascynującą atmosferę. W sezonie letnim często odbywają się tu koncerty muzyki poważnej

Na zakończenie obiad w restauracji

Powrót do Jeleniej Góry w godzinach wieczornych

 

Cena jest ustalana indywidualnie i jest uzależniona od ilości osób oraz od terminu wyjazdu