1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Dzisiaj jest Sobota, 29 Luty 2020

Berlin

Wycieczka 1-dniowa (dla grupy)

Berlin to miasto muzeów i skarbów kultury światowej. Tu właśnie można odczuć zmienne koleje losów rozdartego niegdyś miasta. 175 berlińskich muzeów to ostoja historii, sztuki i wiedzy. Najważniejszym i najbardziej charakterystycznym zabytkiem Berlina jest Brama Brandenburska wzniesiona jak brama miejska i łuk triumfalny na wzór budowli ateńskich. Bardzo charakterystyczna jest też wieża telewizyjna przy Alexanderplatz – wysoka na 368 m wieża widokowa ze słynną obrotową restauracją. Malowniczym miejscem jest emanujący harmonią i pięknem zespół architektoniczny przy Gendarmenmarkt – Dom Koncertowy (Konzerthaus) Nie byłoby też Berlina bez Reichstagu – fascynująca architektura z widokiem

na dzielnicę rządową i centrum Berlina, ciąg dziedzińców Hackesche Höfe. Berliński Potsdamer Platz – to przedstawiciel nowoczesnej architektury, handlu, rozrywki i biznesu. 

Wyjazd we wczesnych godzinach porannych (04:00) , przejazd do Berlina około 5 godzin. Zwiedzanie miasta: Mur Berliński, „czerwony” Ratusz – siedziba władz miasta, Potsdamer Platz z najnowocześniejszymi obiektami w Berlinie, Reichstag – siedziba niemieckiego Bundestagu, ulica Unter de Linde z Kolumną Zwycięstwa, Brama Brandnenburska – symbol Berlina. Przejazd na wyspę muzeów, gdzie znajduje się jeden z najważniejszych kompleksów muzealnych świata. Zwiedzanie Muzeum Pergamońskiego. Czas wolny na obiad. Powrót do Jeleniej Góry w godzinach nocnych (24:00)

Cena jest ustalana indywidualnie i jest uzależniona od ilości osób oraz od terminu wyjazdu