1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Dzisiaj jest Piątek, 23 Kwiecień 2021

Wrocław - oferta edukacyjna

Wycieczka 1-dniowa

W pierwszej części programu zwiedzanie  wrocławskiego Zoo połączone z zajęciami edukacyjnymi. Grupa wcześniej wybiera jeden z następujących tematów zajęć:

  • Bliskie Spotkania z Małpami  - zajęcia dotyczą tematyki małp starego i nowego świata.
  • TOP10 - Zagrożone Gatunki Wrocławskiego ZOO - Dlaczego niektórym gatunkom zwierząt grozi wymarcie? Jaka grozi nam kara za przewóz egzotycznych zwierząt? Czemu w ZOO trzymane są zwierzęta?
  • Życie na Sawannie  - Co to jest sawanna? Po co zebra ma paski? Dlaczego żyrafa nie mdleje kiedy pije wodę? Co to jest malowany pies Afryki ?
  • Zwierzęta Drapieżne Europy  - temat realizowany jest w formie prezentacji multimedialnej oraz zajęć terenowych. Na zajęciach poruszane są zagadnienia związane z gatunkami zwierząt drapieżnych występujących w Europie. Słuchacze poznają cechy przystosowawcze drapieżników takich jak: niedźwiedź brunatny, ryś europejski i żbik, wilk europejski, norka i wydra europejska, a także rosomak i inne gatunki drapieżników

W drugiej części programu wizyta w Muzeum Człowieka, która pomoże  wciągnąć uczniów w tajniki wiedzy antropologicznej i nie tylko. Grupa ma do wyboru następujące tematy zajęć:

  • Ewolucja człowieka – omówienie kolejnych form z akcentem na różnice miedzy nimi oraz dorobek kulturowy
  • Anatomia kostna człowieka wraz z oceną wieku i płci na podstawie szkieletu – warsztaty, gdzie uczniowie poznają budowę kości mogąc je dotknąć oraz sami próbują w grupach określić zarówno płeć jak i wiek kości.
  • Choroby genetyczne człowieka - prezentacja multimedialna

Cena jest ustalana indywidualnie i jest uzależniona od ilości osób oraz od terminu wyjazdu